Gert Cirkel Nieuwegein 10 duiven

Gert Cirkel begon zijn carrière in de duivensport met de aanschaf van enkele witte duiven. Hij wilde met zijn bedrijf “witte duivenservice” deze duifjes aanbieden om los te laten bij bruiloften en feesten. Deze duiven moesten soms van meer dan 100 km huiswaarts vliegen in vaak de meest barre weersomstandigheden (ook in de winter). Gert besefte dat hiervoor karaktervolle en gezonde duiven-atleten voor nodig waren. Zo kwam Gert in het België terecht. Bij Vos-Jennes in Diest vlogen uitstekende witte (meeuwen-schimmels). Deze duiven konden met de beste belgische midfondhokken concurreren. Ook bij Rudi Hendrikx in Maasmechelen vlogen uitmuntende witte duiven. Duiven uit de Hendrikx-lijn Spook verhuisden naar Nieuwegein. Sonja Vandermaelen, alom bekend om haar Schimmels, kreeg bezoek van Gert Cirkel. In Herk-de-Stad (B) hadden Vanoppen-Luyten een witte olympiade-duif in 2005. Afstammelingen uit deze lijn werden ook ingekruist in de witte stam van Gert Cirkel. Later was er nog inbreng van Heremans-Ceusters, Ad Schaerlaekens, Dirk Vandyck (uit dochter Kannibaal x Klz Kannibaal !!), enz. Door gerichte kruisingen en inteelt werd geleidelijk een groter percentage zuiver-witte duiven gekweekt De jonge duiven, geboren bij Gert Cirkel, in Nieuwegein, werden aanvankelijk geselecteerd door lossingen op bruiloften en feesten, vanuit alle windrichtingen en in alle weersomstandigheden. Door deze “natuurlijke” selectie bleven uiteraard enkel de allerbeste over. Duiven met een natuurlijke gezondheid en een ongeëvenaard doorzettingsvermogen, ook in moeilijke omstandigheden. Wedstrijden De voorbije jaren ging Gert Cirkel zijn witte duiven ook uittesten op de jonge duiven concours in zijn club. De duiven deden het uitstekend tot 500 km. Er werden mooie prijspercentages gespeeld, met kopprijzen en noteringen in de jonge duiven kampioenschappen tot gevolg. Door hun opleiding zijn deze type duiven zeer geschikt onder alle weersomstandigheden. Mooi en goed ! Het zal niemand verbazen dat duiven met een dergelijke top-afstamming, bovendien streng geselecteerd door Gert Cirkel, op vele andere hokken ook reeds topresultaten noteerden (tot in China toe !!) Let op !! De duiven dienen uiterlijk 4 december opgehaald te zijn in Swifterbant !! In deze veiling worden de volgende duiven aangeboden: (van jaarling duiven kan het geslacht niet altijd voor de volle 100% gegarandeerd worden, er is door de aanbieder er alles aan gedaan om het zo goed mogelijk te benaderen):

Gegevens over deze kavel
Totaal aantal in deze categorie10
Gemiddelde opbrengst per duif90,50
Totale opbrengst905,00
Kweekcentrum Friesland (Simon Kuipers en Gerben van Loon) 10 top duiven

Op 30 november om 20.00 uur start de veiling van 10 topduiven van het kweekcentrum “Friesland” van Simon Kuipers en Gerben van Loon. Deze veiling eindigt op 15 december om 21.00 uur. Het kweekcentrum “Friesland” is ontstaan door samenwerking van twee zeer sympathieke top liefhebbers Simon Kuipers Oudega en Gerben van Loon Boelenslaan. Vanaf 1989 zijn ze al gezamenlijk actief met het gezamenlijk aanschaffen van duiven. Door deze samenwerking konden zij de duiven goed testen op beide hokken. Vanaf 2000 is besloten om over te stappen naar de zware dag- en overnachtfond. Niets is aan het toeval overgelaten er is gelijk ingezet op duiven die mee kunnen komen met de absolute top van de Nationale en Internationale duivensport. Het plan wat deze heren destijds hebben bedacht is ambitieus, maar zeer goed doordacht. Karaktereigenschappen die bij deze heren hoort. Om hun ambitie verder te kunnen uitbreiden hebben ze kweekcentrum “Friesland” opgericht. Op deze weg kunnen liefhebbers met dezelfde ambities mee profiteren van dit beleid. De duiven kunnen zaterdagmorgen 18 december afgehaald worden. Van jaarling duiven kan het geslacht niet altijd voor de volle 100% gegarandeerd worden, er is door de aanbieder er alles aan gedaan om het zo goed mogelijk te benaderen.

Gegevens over deze kavel
Gemiddelde opbrengst per duif8,00
Totale opbrengst80,00
Bekijk alle kavels
Losse veilingen

In deze veiling wat losse duiven die aangeboden worden door verschillende liefhebbers

Gegevens over deze kavel
Totaal aantal in deze categorie1
Gemiddelde opbrengst per duif0,00
Totale opbrengst0,00