Lopende veilingen

Berend Zijlstra verkoopt al zijn kweek- en vliegduiven vanwege een broze gezondheid. Berend zijn marathon hok is opgebouwd uit duiven van: • sportvriend Cor van der Ploeg Leeuwarden • Barcelonaspecialist Auke Smid de Westereen • Comb. Rekker-Westra Berlikum. Berend Zijlstra is nu 88 jaar en moet om gezondheidsredenen helaas stoppen met zijn geliefde postduivensport. Hij heeft als liefhebber van de kleine mand jarenlang op de meerdaagse fond uitstekend gepresteerd. Hij speelt eigenlijk alleen met doffers en zet ze pas in voor het grote werk op 3 jarige leeftijd. Als jong wordt er niet mee gevlogen en als jaarling en als tweejarige gaan ze mee op de programmavluchten. Vanaf 1948 heeft Berend al duiven en weet daar ook nog prachtige verhalen over te vertellen. Hij speelde niet onverdienstelijk programma. In 1983 won Berend de 2e van afdeling Friesland bij de NBvZ jubileumvlucht en won toen een prachtig zilverenketting en mooi wandbord. Berend zijn vrouw draagt deze ketting alleen bij bijzondere gelegenheden.

Gegevens over deze kavel
Totaal aantal in deze categorie21
Gemiddelde opbrengst per duif55,95
Totale opbrengst1.175,00
Laatste biedingen